SmartBusiness®

Yeni müşteriler, yeni pazarlar bulamıyor musunuz?

İşinizi büyütmek, pazarda kalıcı olmak için yeni müşteri adayı oluşturmalı ve bunları yüksek dönüşüm oranında müşteriye dönüştürmelisiniz. Büyümek için satış gücü gerekir. Satış gücü yeni pazarlar, yeni müşteriler kazandırır.

Kârlılığı koruyamıyor veya arttıramıyor musunuz?

Kârlılığı koruyamaz ve arttıramazsanız gelecekte yoksunuz. Kârlılığın sırrı vazgeçilmezliktir. Satışın sırrı kârlılıktır. Kârlılığı kaybediyorsanız rekabet gücünüz zayıflıyordur. Karlılık arttıracak rekabet gücü; farklılıktadır.

Nitelikli, işini bilen çalışan
bulamıyor musunuz?

İyi ekip başarının anahtarıdır. İşinizi büyütmek için doğru insanları bulmaktan daha önemlisi onlarla verimli, üretken biçimde, uzun süre çalışmanın yolunu bulmak gerekir. Sisteminiz doğru ise çalışılmak istenen şirket olursunuz.

İşletme
Sermayesi
eksikliği
mi yaşıyorsunuz?

Birçok firma işletme sermayesi gereksinimi duymayacağı yerde, diğer yönetim fonksiyonlarının doğru yönetilememesi sonucu bu sıkıntıyı yaşar. Kendi sermayesini yaratmayan şirket sürekli sermaye ister. 

Yaratıcı
fikirlerle fark yaratamıyor musunuz?

Dünyada hiçbir şey sır değil. Herkes her şeyi üretebilir satabilir. Herkesin yaptığını yapan, sattığın satan şirket kârlı ve katma değerli olamaz. Herkesin sattığını satıyorsanız, tarzınızı farklı kılın. Yolda farklılaşarak başarıya ulaşın.

İş yapmak için çok risk aldığınızı mı düşünüyorsunuz?

Ölçülmüş, hesaplanmış kayıp ihtimalleri risktir. Olasılıkları ve vereceği hasarlar hesaplanmamış kayıp ihtimalleri kumardır. Ölçülen risklerin kayıpları öngörülebilir ve sınırlıdır.Ama riski ölçmeden oynanan kumar öldürür.

İşinizin geleceğiyle ilgili endişe mi ediyorsunuz?

Başarılı şekilde bugüne gelişteki şartlar gelecekte de aynı olmayacaktır. Gelecekte de şirketi başarılı tutmak için yapılması gerekenleri bugünden yapmazsak endişelenmeliyiz. Bugün uğraşının çoğu gelecek için olmalı.

Tüm işler size bağlı ve işler siz olmadan yürümüyor mu?

Profesyonel sistemlerle çalışmayan şirketlerin yöneticileri, hem günlük operasyonel işler hem de yönetsel alınması gereken kararlar arasında sıkışırlar. Böyle bir çalışma ortamında alınan kararlar hedefe götürmez.

Maliyetleri kontrol etmekte güçlük mü yaşıyorsunuz?

“Ölçemezsen Yönetemezsin” yaklaşımının
başarıya etkili en önemli ölçüm noktalarından biri maliyet yönetimidir.
Birçok stratejik karar bu mali kontrol verilerin matematiği ve doğru yönetimi ile alınabilir. 

İnsanları ve ekipleri yönetmekte zorluk mu yaşıyorsunuz?

Yarın, “İnsanları Yönetmek” yerine doğru insanlara liderlik ederek, yönlendirerek beraber çalışma ortamı yaratmak bugünkünden daha önemli olacak. Ekip olmak, ekip ruhunu oluşturmak ve etkili liderlik sürekli geliştirmekle olur.

İşinizi iyi yönetmek için tüm bu ihtiyaçlarınıza yönelik doğru yöntem ve stratejileri belirleyip, uygulamak ve sonuçta başarılı olmak için birçok “başarı ile büyümeyi seçen” şirket gibi siz de büyük düşünün, profesyonel bir destek alın.